utorok 11. októbra 2016

Rag quilt


Pri šití čohokoľvek mi vždy ostane nejaký kúsok látky. Neviem ako vy, ale ja "škrečkujem" aj kúsočky 5x5 cm. A nazbieralo sa toho za škatuľu. Jedného dňa som si k tomu sadla a začala tieto kúsky triediť podľa farieb. Začali sa mi tvoriť takéto kôpky.
Povyberala som väčšie kúsky a začala rezať na veľkosť 12x12 cm. Keď sa veľké kúsky minuli, začala som zošívať menšie, aby zodpovedali zvolenej veľkosti. 
Keď som začala rezať látky vôbec som si neuvedomila koľko štvorcov vlastne budem potrebovať. Začala som rátať, že ak chcem z toho vytvoriť deku 200x140 cm budem potrebovať 247 štvorcov látky. K tomu 247 štvorcov vatelínu, 247 štvorcov flisu vystrihnúť.
Začala som počítať ďalej a vyšlo mi, že musím 494 krát prešiť 247 vrstiev sendviča, t.z. látka,vatelín,flis, 247 štvorcov sendviča zošiť 228 krát a vznikne 19 pásov. 19 pásov zošiť 18 krát a vznikne deka.
To som už ale predbehla, zatiaľ je len štádium vytvárania sendvičov.  Keby mi niekto pri  poslednom štvorci povedal, že ešte, tak ho udusím v kope  štvorcov. 
No a nastala tá krásna časť celého úsilia, rozkladanie a kombinovanie. Rozkladanie mi trvalo hádam aj hodinu. Našťastie  som na to nebola sama, mala som skvelé pomocníčky z nášho klubu patchworku.

Začína sa to ukazovať - zošívam a zošívam a zošívam
Nie, nie, ešte nie je hotovo, teraz treba nastrihať každý jeden šev a urobiť lem deky
až teraz je hotovoooooooo
možem si spokojne vypiť levanduľový čajíček
pekný večer prajem

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára