sobota 28. januára 2017

Watercolor


Watercolor je veľmi zaujímavá technika , ktorou sa dajú vytvárať rôzne kompozície. Využíva sa najviac na vankúšiky ,ale sú umelkyne, ktoré dokážu touto technikou vytvoriť veľmi krásne deky.
Na watercolor sa môžu využívať kvetinové látky s veľkým vzorom, ale dá sa s ním tvoriť aj podľa vzorov krížikovej výšivky.

Dnes som sa zúčastnila kurzu tejto zaujímavej techniky v Klube patchworku Žilina.

Základom tejto techniky je narezať látku z ktorej chceme tvoriť na štvorčeky 6x6, alebo 5x5 cm, podľa veľkosti vzoru. No a potom začať ukladať.

Každá si vybrala niečo iné čo bude tvoriť a tak vznikali rôzne kompozícieŠtvorčeky sa ukladajú na lepivý vlizelín, kde sa po konečnom rozložení prižehlia. Samozrejme až potom, keď sme spokojné s rozložením. A že sme každý štvorček mali v ruke aj päť krát, kým sme boli spokojné, ani nemusím hovoriť.

A môžeme žehliť. Žehliť odporúčam skôr cez nejakú látku, lebo lep z vlizelínu vie riadne zašpiniť žehličku. Môžete použiť aj špeciálnu patchworkovú žehličku , ako jedna z našich účastničiek.

Keď máme dôkladne zažehlené, môžeme začať zošívať.

Po zošití opäť žehlíme a už sa nám ukazuje vzor, ktorý sme vyskladali
Nakoniec si podľa veľkosti hotového bloku a požadovanej veľkosti vankúšika, dorobíme olemovanie. Potom vytvoríme sendvič, t.z. panel, vatelín a spodná látka a prešijeme.
Na záver ukážka hotového vankúšika. Tento bude zdobiť môj príbytok.Táto technika ma celkom zaujala, už skúšam ďalší vankúšik, ale o tom až na budúce. 
Pekný večer.
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára